1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Wielki strach

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-29, 14:33   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
no to ja już wiem, ze u mnie pierwsze badanie jest niestety zupełnie odmienne od drugiego...to tak dla wiadomoscie STARY WYGA i Pablo, szczegoly w moim watku
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Wielki strach

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-28, 19:12   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
:) niestety poczytałam tez wpisy innych Forumowiczow, znalazłam kilka bledow w diagnozach po hist.pat. Chyba najwięcej dotyczy znamion Spitz, dysplastycznych, skórnych i brzeżnych, oraz ziarniak vs czerniak guzkowy...tu widać najwięcej problemów z różnicowaniem. Poczytalam i wiem już, ze jest wiele podobieństw w obrazie mikro w w.w znamionach i czerniakach, np. wrzecionowate komórki, atypia, gniazda...w przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba robic badania immunochemiczne. Ja swoje materialy dziś zawiozłam do ponownej analizy, przy wątpliwościach diagnostycznych maja być dodatkowo barwione...
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Wielki strach

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-27, 23:03   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
chcilabym, żeby tak było:)...ale tylko wśród chorych na czerniaka naliczyłam ok.10 blednych diagnoz hist.pat. wiec chyba nie jeden na milion...decyzja zawze należy do pacjenta...jeśli ma watpliwosc...niech bada, szuka, sprawdza....
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Wielki strach

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-26, 22:12   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
witam, mam podobny problem...diagnoza postawiona na podstawie dermatoskopii nijak koreluje z wynikiem hist.pat. Zasanawialam się co zrobić i jutro zlecam badanie immuno. marker bialko S 100. Denerwuje się, ze trzeba dla własnego bezpieczeństwa robic double check, ale to chyba lepsze niż cale zycie się zastanawiać czy pierwsza diagnoza była ok.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group